קלפי קבלה – התחבר לעצמי הגבוה שלך עם קלפי קבלה

קלפי קבלה

בין אם אתה חדש בקבלה ובין אם אתה מחפש דרך חדשה ללמוד אותה, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת. אחד הדברים הראשונים שאתה צריך לדעת הוא מה הם קלפי הקבלה. אלה קלפים שיכולים לעזור לך להתחבר לעצמי הגבוה שלך ואף יכולים לעזור לך ללמוד עוד על עצמך.

מהם קלפי קבלה?

בתחילת המאה ה -20 על ידי יועץ רוחני יהודי, קלפי קבלה הם ייצוג חזותי של מיסטיקה יהודית, או חקר היהדות המיסטית. כל קלף מייצג היבט סמלי של היקום, או חג יהודי. קלפים אלה משמשים למגוון מטרות, כולל ניחוש, גילוי עצמי וכיוון רוחני.

קלפי הקבלה מבוססים על תרשים המכונה עץ החיים, מפה סמלית של היקום. תרשים זה מציג את שלושת היסודות הבסיסיים של היקום. הספירות, או מעגלים ממוספרים, מייצגים את היבטי האל. לכל כדור יש משמעות משלו. עץ החיים הוא סמל לפעולה הפנימית של היקום.

עץ החיים הוא מרכז מסורת הקבלה. במיסטיקה היהודית מאמינים כי היקום פועל בצורה היררכית. ישנם עשרה ספירות, או עיגולים, היוצרים שלושה משולשים. כל משולש מייצג היבט של היקום, וכרטיס בחפיסת הקבלה מסביר את המשמעות הסמלית של כל אחד מהם.

סיפון קבלה מורכב מחפיסה של 79 קלפים, יחד עם חוברת המכילה הסבר מפורט על משמעות כל קלף. הקלפים מודדים כ-2.7 אינץ 'על 4.7 אינץ ' (70 מ" מ על 120 מ" מ) ומודפסים על נייר אמנות של 350 גרם. הם מגיעים בקופסת יוקרה עם תעודת מקוריות.

מדוע קלפי קבלה מיוחדים?

באופן מסורתי, העם היהודי לומד תורה עם קלפי משחק. עם זאת, כמה רבנים התייעצו עם מלאכים או אפילו עלו לשמיים כדי להתייעץ עם אלוקים. הסיפורים המאוחרים יותר מספרים על רב שיצר איש חרס והביע את שמו של אלוקים. סיפורים אלה משמשים כדי להרתיע אנשים לחפש כוח. מטרת החיים היא לחפש ניצוצות אלוהיים השייכים לנשמה. משמעות הדבר היא כי אתגרים בחיים נועדו לרומם את הנשמה.

חפיסות הטארוט הראשונות נוצרו כדי לאפשר לימוד תורה ללא זיהוי. כשישראל הפכה לממלכה יהודית, הקלפים נמוגו מהעין. עם זאת, הסיפונים צצו מחדש בגלל רדיפות ורדיפות פוליטיות.

עץ החיים הוא הסמל המרכזי בקבלה. הוא כולל 22 שבילים המחברים את הספירה (הספירה הראשונה והשנייה). כל חליפה של טארוט מתאים לאחד הספירה.

קלפי הארקנה הגדולים ממוספרים בהתאם לאלפבית העברי. עשרת הקלפים הראשונים בכל חליפה קשורים לספירות קבליות. עשרת הכוחות הללו הם הכוחות הכל-יכולים של אלוהים.

התפשטות עץ החיים מוסברת על ידי דוד קרפצ ' וב. הוא מסביר כיצד ארבע חליפות הסיפון תואמות את ארבעת העולמות הקבליים. הוא דן גם בהתכתבות בין קלפי הארקנה הגדולים לאותיות העבריות.

מה לדעת על קלפי קבלה?

שימוש בקלפי קבלה כדי להבין טוב יותר את המסורת המיסטית של היהדות הוא נוהג ישן מאוד. שימוש בקלפי קבלה יכול להיות דרך טובה להבין טוב יותר מספר תחומים שונים. אתה יכול גם להשתמש בקלפי קבלה כשיטת ניחוש.

ההתייחסות הידועה הראשונה לקבלה היא ספר יצירה, שהוא ספר של 32 שבילים מיסטיים. נתיבים אלה מכילים עשר ספירות. עשר הספירות הן בתורן חלק מתרשים גדול יותר המכונה עץ החיים. תרשים עץ החיים מתאר את אופן פעולתו של היקום ברמות העמוקות ביותר.

החלק המעניין ביותר בעץ החיים הוא האופן בו הוא קושר את הארקנה הגדולה והקטנה. הארקנה הגדולה מייצגת היבט דינמי של עץ החיים ואילו הארקנה הקטנה היא חלק סטטי יותר של העץ.

החלק הטוב ביותר בקלפי קבלה הוא שהם לא רק טובים למדיטציה, הם שימושיים גם למטרות אחרות. קלפי קבלה משמשים למגוון מטרות, כולל קריאות נפשיות, ניחוש וחיזוי. הם יכולים לשמש גם כתזכורת תודעה יומית.

קלפי קבלה טובים גם להסבר חגים וחודשים יהודיים. הם מכילים גם התכתבויות קבליות ואסטרולוגיות.

about author

Stephen Parker

[email protected]

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.